Swed Trac-URSUS i SCANIA

WITAM

Można mi zarzucić że to nie jest prototyp i macie racje lecz stwierdziłem że muszę zająć się tą sprawą.
Zadecydowałem tak dlatego że jest to bardzo mało znane i zdarza się wiele niedomówień w Polsce na ten temat.

Jest seria ciągników których podzespoły pochodzą z Polski i Szwecji, a dokładniej ursusy na szwedzkiej licencji.

ciągnik ma sześcio cylindrowy silnik, a dokładniej jest to Scania DN8 o mocy 167km.
Silnik nie posiada turbiny jak jego polscy odpowiednicy (URSUS 1614,1634,1674…)mimo tego bardzo oszczędny.skrzynia i tylny most z URSUS’a został zmodyfikowany.Dzięki tej zmianie ciągnik stał się szybszy od polskiego odpowiednika.

przednia maska jest i reszta obudów jest Szwedzkiego pochodzenia przez co ciągnik na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z polskim bratem.Identycznie to wygląda jak porównujemy niektóre MF’y do polskich odpowiedników,z wierzchu czasami nikt podobieństwa nie zauważy.

Uważam że jest ciągnik jak najbardziej godny uwagi gdy nie dysponujemy zbyt dużymi środkami lecz czy jest on tak dobry jak nasze polskie bestie ciężkie.Ja tego nie wiem lecz czekam na komentarze i zapraszam ponownie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii prototypy zm ursus i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>